Обприскувач і засоби індивідуального захисту

Сучасна промисловість пропонує чималий асортимент обприскувачів різних конструкцій і продуктивності, тому вибирайте для себе оптимальний варіант (якщо у вас в саду всього кілька молодих дерев для їх обробки буде достатньо маленького пульверизатора, для середнього присадибного саду — знадобиться більш просунутий садовий обприскувач, а на великих площах — використовуються промислові засоби і методи обприскування).

Незалежно від обсягів майбутніх робіт, обов’язково використовуйте засоби захисту: респіратор, спецодяг, рукавички, окуляри і т. д. щоб уникнути потрапляння препаратів в органи дихання і на шкірно-волосяні покрови!

Перша обробка:

У перший раз обприскувати дерева і кущі слід після санітарної обрізки та формування крон, в проміжок часу, коли середньодобова температура піднімається до + 5 °С, а бруньки — ще не почали розпускатися (для середніх широт це приблизно друга половина березня).

Ефективні засоби для обробки дерев і кущів ранньою весною:

  • 3% або 1% розчин мідного купоросу;
  • 2 — 3% розчин залізного купоросу;
  • Бордоська рідина (3% мідного купоросу і 4 — 6% гашеного вапна);
  • Брунька.

 

Обприскувати слід всі дерева, виноградники та кущі на ділянці, а також — ґрунт під ними.

Обробка деревини розпочинається з її вершини, від кінчиків гілок — до стовбура включно, поступово опускаючись вниз, а потім зі стовбура — на землю під деревом приблизно метр в діаметрі.

Друга обробка — проводиться «по зеленому конусу», як тільки брунька встигне розкритися, «викинувши» яскраво-зелені кінчики листя. Для цього обприскування вже застосовують бакові суміші» з фунгіцидів та інсектицидів, вливаючи в один бак фунгіцид (препарат для боротьби з грибками і захворюваннями) та інсектицид (препарат для боротьби з кліщами, комахами).

При цьому необхідно обов’язково стежити за сумісністю використовуваних препаратів!

Ефективні фунгіциди: «Хорус», «Топаз», «Скор», «Медян Екстра», «Світч», «Тіовіт Джет» та інші.

Ефективні інсектициди: «Актеллік», «Матч», «Вертімек», «Енжіо» та ін.

Третя обробка — проводиться відразу після цвітіння, використовувати можна всі вищеперелічені препарати, але для підвищення ефективності бажано їх чергувати (наприклад, якщо при другому обприскуванні використовувався «Хорус», то при третьому слід використовувати «Топаз», і навпаки. Тоді менше ймовірності, що шкідники адаптуються до препаратів).

Не можна проводити обробку від шкідників під час цвітіння, так як це може нашкодити рослині і  комахам-запилювачам!