Хвойні рослини завоювали велику популярність серед ландшафтних дизайнерів. Вони невибагливі у догляді, чудово доповнюють садові композиції, зберігають зелений колір у зимовий період, а ще чинять благотворний ефект на організм людини. У саду, де зростають ялинки, сосни, ялівець виділяються ефірні олії, які оздоровлюють дихальну систему людини.
Як відомо, хвойні дерева непримхливі до ґрунтів, швидко приживаються на новому місці, прості у догляді. Проте, щоб вічнозелені рослини зростали правильно, потрібно подбати про те, щоб завчасно купити добриво для хвойних.
Найкращий час для висаджування ялинок, ялівцю чи сосни — рання весна або пізня осінь. Це той період, коли рослина «засинає», тобто притуплює ріст. В цей період сповільнюється зростання гілля, проте розвивається коренева система. Висаджуючи хвойні, варто правильно підібрати добриво для посадки.
Категорично не рекомендують при висаджуванні використовувати гній та органічні речовини, такі як перегнила трава чи чагарники. Такі природні добрива багаті азотом, а для правильного зростання саджанця у зимовий період необхідно обмежувати азот. Справа в тому, що рослина буде активно нарощувати нові пагони, тим самим виснажуючи себе, і може просто не пережити зиму.
Якщо коренева система саджанця розвинена недостатньо, варто скористатися спеціальними укорінювачами. Такі препарати містять амінокислоти, органічні речовини, комплекс вітамінів та мінеральних речовин, необхідних для створення сприятливого середовища для зростання молодому пагінцю.
Ідеальна підживка для хвойних під час висадження — збалансовані рідкі добрива, куплені у надійному садовому центрі.
Якщо ялини чи сосни зростають у бідних ґрунтах, їх варто підживлювати протягом року. Для хвойних важливо дотримуватися правила: краще підгодувати менше, аніж перегодувати. Професійні садівники радять підживлювати хвойні максимум двічі на рік. Першого разу це потрібно робити ранньою весною, вдруге у червні.
Підживлювати сосни та ялинки пізніше серпня не можна в жодному разі: рослина може не впоратися з посиленим ростом і загинути взимку. Для підживки варто використовувати добриво у гранулах. Розсипавши таке добриво біля саджанця, вдасться наситити землю поживними речовинами на кілька місяців.
Важливо також оберігати молоді насадження від шкідників, які можуть призвести до загибелі рослини. Від шуте, сірої гнилі, фітофторозу туї допоможе фунгіцид для хвойних. Обробку молодих саджанців проводять ранньою весною, повторюючи обприскування через 10-12 днів.
Добрива для хвойних рослин повинні містити:
У добривах, розроблених спеціалістами, збалансований вміст корисних речовин для правильного зростання ялин, ялівців, туї. Спеціалісти Садового центру Далас допоможуть з вибором оптимального добрива для хвойних, базуючись на особливостях складу ґрунту та вологості ділянки. Окрім цього ви зможете купити добриво для хвойних прямо в садовому центрі, під час покупки хвойних рослин.