Пн-Сб - 10:00-16:00 Нд - 10:00-15:00
067 447 67 47 офіс
098 202 01 78 магазин
  • Про нас
  • Новини та статті
  • Добрива та захист
ТМ Садовий Центр "ДаЛаС" – рослини для озеленення
  • Каталог рослин
  • Ландшафтний дизайн
  • Контакти
Головна
Новини та статті
Шкідники хвойних
Шкідники хвойних
08.07.2019

Шкідники порушують фізіологічні процеси, пригнічують ріст і розвиток рослин, часто призводячи до її загибелі. Для уникнення таких явищ необхідно робитипрофілактику, проводити регулярне кореневе і позакореневе підживлення, а також дотримуватись правил агротехніки.

Звичайний і рудий сосновий пильщики


Наносять соснам значну шкоду. Звичайний пильщик пошкоджує молоді посадки, рудий дошкуляє посадкам різних вікових категорій. Їх гусінь брудно-зеленого кольору тримається групами і повністю обїдає хвою, в результаті чого пагони виглядають обпаленими. За сезон розвивається 1-2 покоління.

Заходи боротьби: застосування препаратів Актеллик – 0,15-0,2 %, Конфідор – 2,5 -3%.

Павутинний кліщ


Крихітні сисні комахи. Активуються ранньою весною, після встановлення плюсової температури. Розмножуються кліщі зазвичай в сухих і теплих місцях. Рослина виглядає обпаленою, особливо з сонячної сторони, хвоя буріє, потім обсипається. При близькому огляді помітна тонка шовковиста павутина і самі кліщі. Розвивається 4-6 поколінь.

Заходи боротьби: використовують біологічний препарат Актофіт або хімічний препарат Актеллік, або акарицидні препарати Вертімек, Енвідор.

Попелиця (тля)


Злісний шкідник хвойних. Особливо небезпечні для ялин і ялиць хермеси: ялицево-смерековий бурий хермес і однодомний хермес. Ялицево-смерековий бурий хермес – тля чорного кольору в рясно-сніжному опушенні, харчується на нижньому боці хвої, викликаючи її викривлення і подальше пожовтіння.
Ялину і модрину вражає ялицево-листяний зелений хермес – літаюча тля. Зимуючі личинки в процесі росту і життєдіяльності формують шишкоподібні утворення – галли, а в середині травня дорослі особини відкладають в них яйця. На початку серпня галли засихають, з них виходять молоді німфи, що продовжують дворічний цикл розвитку.

Виділяють також однодомні хермеси: жовтий, ранній і пізній. Їх можна розрізнити за формою галлів. Личинки зимують біля основи бруньок, навесні харчуються їх соком і перетворюються в самок. Самки відкладають яйця: відроджені личинки живляться всередині бруньок, деформуючи їх, і в результаті набувають вигляду галлів.

Жовтий хермес утворює великі шишкоподібні галли зеленого кольору, що розкриваються у другій половині серпня.
У раннього хермеса галли на кінці гілок невеликі, овальні, розкриваються в кінці червня.
Пізній хермес має великі кулясті галли зеленуватого відтінку, які розкриваються в серпні-вересні.

Заходи боротьби: обробка рослин весною при появі личинок, а також на самому початку утворення  галлів препаратами Актеллік, Конфідор, Конфідор Максі, Актара або біологічним препаратом Актофіт (8 мл/1 л води).

Телефон для консультацій: 098 202 01 78

 

  • Про нас
  • Новини та статті
  • Добрива та захист
 
© 2025 Всі права захищено
067 447 67 47 офіс
098 202 01 78 магазин
e-mail: gsdalas03@gmail.com
 
+
Оформити заявку







    +
    Підписатись на розсилку